• Türk mobilyacılar ünlü fuar için İtalyan sokaklarını donattı


    İtalyan modasının 54 yıldır mobilya simgesi haline gelen Salone Internazionale del Mobile fuarı, Türk mobilyacılarına da ev sahipliği yapıyor. Fuarla eş zamanlı Milano’da düzenlenen mobilya tasarım haftasında ilk kez Turquality Projesi ile Türk mobilyası tanıtılıyor.  Kentin içerisinde yüzlerce mecra Türk mobilyalarının reklamlarıyla donatıldı.

    İtalyan mobilyacıların 1961 yılında ürünlerini sergilemek üzere başlattıkları Salone Internazionale del Mobile fuarı kısa bir süre içerisinde dünyanın en önemli Mobilya fuarı konumuna ulaştı. Diğer adıyla İ Saloni, günümüz mobilya sektöründe, estetiğin, konforun, yenilikçiliğin, kısacası en güncel trendlerin buluşma noktası olarak görülmektedir. 1961 yılından beri her Nisan ayında gerçekleştirilen ekinliğe uluslararası camiadan büyük ilgi gördü.

     

    160 ülkeden yaklaşık 360 bin ziyaretçi

    Fuar 160 ülkeden yaklaşık 360 bin ziyaretçi her yıl fuarı ziyaret etti. Son yıllarda Türk firmaların katılımcı sıfatıyla boy göstermeye başladığı fuara bu yıl, kalite ve tasarımları ile sektöre öncülük eden, N-Design, Mobi, FY, Metebronz gibi firmalarında yer aldığı yaklaşık 20 Türk firması katılacak ve birçok sektör temsilcisi de ziyaret etti.